Choď na obsah Choď na menu
 


Curiosity pristálo na Marse. Výsmech z ľudí pokračuje.

Curiosity pristálo na Marse. Výsmech z ľudí pokračuje.

 

Dnes (06.08.2012) ráno pristálo vozidlo Curiosity na povrch planéty Mars  v oblasti Gale Crater. Povinne, v každom masmédiu je táto informácia, aby mali ľudia pocit, že „pokrok“ ide ďalej. Tiež preto, aby z času na čas nikto nepochyboval, že ľudia v NASA aj niečo robia pre naše blaho. Posledné roky sa NASA skôr  zviditeľnila ako animátorské štúdio s kopou animovaných a retušovaných záberov. Skutočne zaujímavé „operácie“ si necháva pre seba a funguje skôr ako dezinformátorská organizácia. A veľká časť ľudí im to očividne stále žere.  Ako sa dokáže vytvoriť „senzácia“ z pristátia robota na Marse, keď pred 40 rokmi sme už „lietali“ na mesiac :) . Dnes mala byť už na tom mesiaci aspoň sieť hotelov Hilton :) a misia na Mars mala vyrážať z jeho povrchu.

Pozeral som si na oficiálnej stránke NASA snímky, ktoré sú v čase písania článku k dispozícii. Neprekvapilo ma skutočne nič, iba pravdepodobne narastajúca duševná porucha občanov USA, ktorí stále dovolia financovať takúto organizáciu. V galérii je asi 50 snímkov, z toho „reálne“  snímky z Curiosity spočítam asi aj na prstoch jednej ruky. Všetko ostatné sú animácie a fotka pár ľudí z NASA, ktorí sa tešia z úšpešného pristátia. Samozrejme video prenos pre verejnosť žiadny, fotky v žalostnej kvalite. Keby tam vybehnem s 5 ročným mobilom, ktorí má foťák  tak spravím lepšie. A ako čerešnička na torte je fotka v  galérii fotiek na oficiálnej stránke NASA.  Tu je :

nasaaaa.jpg

 

 

 

 

 

605984main_pia15105-microimager-dollar-10ft.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Čo k tomu dodať, arogancia a výsmech elity je neskutočná. Žeby náhoda ? Nejako je tých náhod dosť veľa. A predsa vieme , že náhody neexistujú :) . Fotka nám pekne ukazuje kto stojí za celou touto organizáciou a aj za týmto projektom na odvrátenie pozornosti od oveľa zaujímavejších a zásadnejších vecí.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.