Choď na obsah Choď na menu
 


Ako sa zbaviť (nielen) reklamy na internete

Všetci to poznáme, klikneme na nejakú stránku a šup cez celú obrazovku nám vyskočí reklama a užívateľ hneď hľadá vytúžený krížik, aby sa toho zbavil, pričom zvyčajne sa reklama ešte zmenší a je potrebné na krížik kliknúť znovu.  Ďalším prípadom sú otravné facebook pluginy nachádzajúce sa už skoro všade. Pričom zväčša nás nezaujíma koľko fanúšikov má daná stránka a podobné nástroje používajúce stránky na zlepšenie ich biznisu.  Takisto google adsense , google analytics a ostatné. Preto uvádzam utilitky do prehliadačov, vďaka ktorým môžte mať pokoj od reklamy a rôznych iných prkotín "šmírujúcich" návštevníka stránky.

Tu sú:

Ghostery - výborná vec, je možné si nastavovať blokovanie rôznych  trackerov stránok na sledovanie a reklamy. Po inštalácii je treba si v options ( nastavenia) , ktoré su hore vpravo ( ozubene koliesko) v sekcii advanced vypnúť ukazovanie blokovaných či nájdených (trackers) na konrétnej stránke v display options, aby vás to neotravovalo. Ostane vám iba taká modrá ikonka ducha v pravo hore pod krížikom, kde je číselne aj uvedené počet trackerov na konkrétnej stránke a kde si ich môžete zablokovať.

Odkaz na stiahnutie: http://www.ghostery.com/download Vyberiete si svoj prehliadač, stiahnete, reštartuje prehliadač a je to. Potom už na stránkach kde chodíte vám zobrazí počet nežiaducich trackerov, ktoré zablokujete, odvtedy vybrané trackery bude ghostery blokovať. Nezabudnite si vypnúť v ghostery nastaveniach ukazovanie trackerov na každej stránke, aby vás to zbytočne nerušilo.

 

Ďalšie  doplnky  a nástroje proti reklame a iným otravám:

AdBlock http://adblockplus.org/en/firefox  - veľmi používaný nástroj blokujúci reklamy a iné.

NoScript http://noscript.net/

FlashBlock  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/flashblock/  - blokuje všetok flash pokiaľ ho ručne nesputíte. Teda ak si otvoríte 6 okien youtube videí nebudú sa vám púšťať všetky naraz, ale až ked ich manuálne pustíte. Užitočná vecička.

Ak poznáte ďaľšie užitočné nástroje, môžte dať všetkým vedieť prostredníctvom komentárov.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

dik

(roobertoo25, 28. 6. 2014 14:40)

velmi dobre vecicky... uz ma to fakt privadzalo do sialenstva to stale vyklikavat... len akurat ten FlashBLock tam nie je pre google chrom. vies nieco odporucit?